ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

Στην σχολή μας διδάσκεται ο παραδοσιακός χορός Flamenco σύμφωνα με τον τρόπο που διδάσκεται στην Ισπανία δίνοντας έμφαση σε αυτό που ονομάζουμε ''sentido'', ενώ τα μαθήματα συνοδεύονται από ζωντανό τραγούδι Flamenco.Στο τμήμα αυτό, ο μαθητής εισάγεται στην μαγευτική τέχνη του flamenco, μαθαίνοντας τις βασικές αρχές της τεχνικής του καθώς και τα ιδιαίτερα ρυθμικά του μοτίβα / Compás.

SEVILLANAS

Τμήμα αφιερωμένο στον παραδοσιακό φολκλορικό χορό Sevillanas που χορεύεται στις λεγόμενες fiestas (γιορτές) και ''ferias'' στις πόλεις της Ανδαλουσίας και δη στην πόλη Σεβίλλη απ΄όπου αντλεί και το όνομα του. Ιδανικό τμήμα για να εισαχθεί κανείς στην μαγεία του ισπανικού χορού και της ισπανικής κουλτούρας. Αναπόσπαστο κομμάτι του η συμοδεία της καστανιέτας.

ΤΜΗΜΑ ΤΕΧΝΙΚΗΣ-ΧΟΡΟΓΡΑΦΙΑΣ

Στην σχολή μας διδάσκεται ο παραδοσιακός χορός Flamenco σύμφωνα με τον τρόπο που διδάσκεται στην Ισπανία δίνοντας έμφαση σε αυτό που ονομάζουμε ''sentido'', ενώ τα μαθήματα συνοδεύονται από ζωντανό τραγούδι Flamenco. Στόχος της σχολής δεν είναι απλά η διδασκαλία μιας χορογραφίας στους μαθητές, αλλά η βαθύτερη κατανόηση από τους τελευταίους της άρρηκτης σχέσης του τρίπτυχου τραγούδι-χορός-κιθάρα.Κάθε μάθημα περιλαμβάνει την διδασκαλία του ρυθμού flamenco "compas," την τεχνική και τις δομές του χορού καθώς και την διδασκαλία χορογραφίας. -Τμήματα όλων των επιπέδων.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΔΙΩΝ FLAMENCO & ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗΣ ΚΟΡΜΟΥ

Ένα πρωτοποριακό τμήμα που συνδιάζει την τεχνική ποδιών flamenco και την μυϊκή ενδυνάμωση άνω κορμού.
Το τμήμα αυτό απευθύνεται σε χορευτές flamenco κάθε επιπέδου που θέλουν να βελτιώσουν την τεχνική και την ταχύτητα των ποδιών τους, να βελτιώσουν την φυσική τους κατάσταση και να ενδυναμώσουν τον άνω κορμό τους, γεγονός που θα τους βοηθήσει να έχουν μαγαλύτερη σταθερότητα την ώρα που χορεύουν.Το νέο αυτό πρόγραμμα περιλαμβάνει μεταξύ άλλων, ασκήσεις μυϊκής ενδυνάμωσης της κοιλιάς και αποθεραπεία.

ΤΜΗΜΑ ΑΕΡΟΒΙΑΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΚΑΙ  ΜυϊΚΗΣ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗΣ

ΤΜΗΜΑ ΑΕΡΟΒΙΑΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΜυϊΚΗΣ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗΣ

Το τμήμα Αερόβιας Άσκησης και Μυϊκής Ενδυνάμωσης απευθύνεται σε άτομα που επιθυμούν να μειώσουν το βάρος τους ,να βελτιώσουν την φυσική τους κατάσταση αλλά και να ενδυναμώσουν τους μύες του σώματος τους .